عفونت ادراری در کودکان

عفونت ادراری در کودکان

عفونت مجاری ادراری یک عفونت باکتریایی می باشد که می‌تواند هر بخشی از دستگاه ادراری را تحت تأثیر قرار دهد. این دستگاه شامل کلیه‌ها که ادرار را تولید می‌کنند

بیماری های عفونی در کودکان

بیماری های عفونی در کودکان

بيماري هاي عفوني جزء شايع ترين و شناخته شده ترين بيماري ها می باشد و در صورت غفلت از آن ممکن است به قيمت جان انسان تمام شود.

کیست سینه

کیست سینه

اکثر خانم ها در طول زندگی خود ممکن است حداقل یک بار کیست سینه را تجربه کنند، کیست در واقع فضایی داخل سینه است که دیواره بسیار نازک دارد و درون آن مایعی زلال و صاف قرار دارد.

علت تکرر ادرار

علت تکرر ادرار

پرکاری مثانه در زنان نسبت به مردان شایع می باشد. بیش فعالی مثانه معمولا یک نشانه تنها نیست، بدین معنا است که این بیماری اکثرا با یک عارضه جدی‌تر همراه است

عوارض مصرف الکل در بارداری

عوارض مصرف الکل در بارداری

یکی از سوالات شایعی که ذهن مادران باردار را بخود مشغول می نماید این است که عوارض مصرف الکل در بارداری چیست؟

تست‌های حاملگی بیبی چک

تست‌های حاملگی بیبی چک

اگر فکر می‌کنید که باردار هستید، یک روش آسان برای مطمئن شدن شما وجود دارد: آزمایش بارداری با استفاده از بیبی چک. می‌توانید به مطب دکتر یا بیمارستان مراجعه کنید و آزمایش ادرار یا خون بدهید،

سقط جنین

سقط جنین

سقط جنین احتمالاً خطرناک ترین کلمه برای بسیاری از مادران می باشد که یک وضعیت بد و وحشتناک است.سقط جنین، به عملی گفته می شود که قبل از هفته 22 بارداری و قبل از این که وزن نوزاد به 500 گرم برسد، اتفاق بیفتد.

بیماری های نقص ایمنی در کودکان

بیماری های نقص ایمنی در کودکان

دستگاه ایمنی بدن ارگانیسم‌های عفونت‌زا همچون باکتری‌ها، ویروس‌ها و قارچ‌ها را پیدا کرده و با آن‌ها مبارزه می‌کند. دستگاه ایمنی بدن از چندین نوع گلبول سفید تشکیل شده که هر کدام از این سلول‌ها عملکرد متفاوتی دارند.

روماتیسم کودکان

روماتیسم کودکان

روماتیسم کودکان از جمله بیماری هایی می باشد که امکان ابتلا به آن در سنین کودکی و بخصوص زمان دانش آموزی بیشتر وجود خواهد داشت.

کودکان کار

کودکان کار

کودکان کار به کودکان کارگری گفته می‌شود که به صورت مداوم و پایدار به خدمت گرفته می‌شوند که این امر آنها را در بیشتر اوقات از رفتن به مدرسه و تجربۀ دوران کودکی بی‎بهره می‌سازد و سلامت روحی و جسمی آنها را تهدید می‌کند.