ماساژ کودک

ماساژ کودک

نوزاد در روزهای اولیه بعد از تولد محبت و توجه را از طریق لامسه حس می‌کند و به همین دلیل ماساژ دادن نوزاد راه بسیار خوبی برای برقراری ارتباط با او است.

تتراسایکلین چیست

تتراسایکلین چیست

داروی تتراسایکلین برای درمان انواع عفونت از جمله جوش‌ها و آکنه‌های عفونی استفاده می‌شود. این آنتی بیوتیک فقط عفونت‌های باکتریایی را درمان می‌کند.

واکسن گارداسیل چیست ؟

واکسن گارداسیل چیست ؟

گارداسیل واکسنی می باشد که برای پیشگیری انواع مشخصی از ویروس پاپیلومای انسانی خصوصاً تیپ ۶٬۱۱٬۱۶٬۱۸ کاربرد دارد.این واکسن، ساخت شرکت دارویی مرک اند کو.، اولین واکسن مورد تأیید اداره مواد غذایی و دارویی ایالات متحده آمریکا برای پیشگیری از سرطان گردن رحم است ویروس پاپیلوم انسانی عامل ایجاد سرطان گردن رحم می باشد.

قرص لونژیل چیست؟

قرص لونژیل چیست؟

قرص لوونورژسترول (Levonorgestrel) با نام تجاری لونژیل ( شرکت دارویی تولید کننده : ابوریحان) و یا اووسیز ( شرکت دارویی تولید کننده: ایران هورمون) به عنوان یک قرص ضد بارداری اورژانسی در داروخانه ها به فروش می رسد،

پیاده روی در دوران بارداری

پیاده روی در دوران بارداری

از بهترین و کم خطر ترین ورزش های دوران بارداری پیاده روی می باشد که مزایای بسیار زیادی برای نوزاد ومادر دارد

قصه گویی

قصه گویی

قصه در لغت به معنای حکایت و سرگذشت است و در اصطلاح به آثاری اطلاق می شود که در آنها تاکیدبر حوادث خارق العاده بیشتر از تحول و تکوین آدمها و شخصیت ها است در قصه یا حکایت محور ماجرا بر حوادث خلق الساعه قرار دارد حوادث قصه را به وجود می آورند

علت و درمان زردی نوزاد

علت و درمان زردی نوزاد

زردی نوزادان هنگام تولد ناشی از انباشت بیلی روبین (رنگدانه زرد) در پوست می باشد. هنگامی که سلول‌های خونی چرخه خود را برای کامل شدن شروع می‌کنند، شکسته می‌شوند.

علت ناباروری در مردان

علت ناباروری در مردان

اگر زوجی در طی یک سال با وجود داشتن رابطه جنسی، بدون روشهای جلوگیری، بارور نشوند در تعریف ناباروری قرار می‌گیرند.

ویژگی کودکان منزوی چیست؟

ویژگی کودکان منزوی چیست؟

کودکان منزوی در ایجاد سازگاری با واقعیت‌های دنیای خارج بیشتر به انزواطلبی تمایل دارند و در رؤیاهای خود راه مبالغه را طی می‌نمایند.

بیماری های شایع پوستی کودکان

بیماری های شایع پوستی کودکان

با توجه به اینکه پوست کودکان  دارای  حساسیت زیادی  می باشد اما وقتی مانند پوست آدم های بالغ در مواجهه با بسیاری از شرایط فیزیکی خاص قرار می گیرد با خطر آسیب مواجه می شود، اما باید تاکید کرد که در تمام بیماری ها نباید پزشک کودک خود باشید.