مصرف زعفران در دوران بارداری

مصرف زعفران در دوران بارداری

مصرف زعفران در دوران بارداری

زعفران پرچم خشک شده یک گیاه می باشد  که در مرکز این گیاه سه پرچم رنگی دیده میشود. پرچم را خشک و بصورت پودر در می آورند. تقریبا 75 هزار گل زعفران برای بدست آوردن 1 پوند(450 گرم) پودر زعفران برداشت میشود. بنابراین این ادویه که دارای خواص درمانی و آرامشبخش است، گرانترین ادویه جهان است. این گیاه در منطقه مدیترانه بیشترین رشد را دارد. از زمان قدیم زعفران را به عنوان طعم دهنده اصلی غذا استفاده می کردند. همچنین در برخی کرم های آرایشی کاربرد دارد. همچنین در قدیم زعفران را بعنوان افزایش دهنده اشتها و کمک کننده به هضم غذا در زن باردار می شناختند.در طب قديم، زعفران بعنوان يك داروي مفيد در درمان بسياري از بيماريها نظير سياه سرفه، آسم، سرماخوردگي، دردهاي قاعدگي، قاعدگي نامنظم، ناباروري، التهاب، افسردگي، سردرد، گلودرد و تهوع توصيه شده است. در تحقيقات جديد اثرات ضدتشنج، تقویت حافظه و یادگیری،تنظيم ضربان قلب،كاهش فشارخون، ضد التهاب و ضدافسردگي بودن زعفران مورد بررسي و تاييد قرار گرفته است. از طرف دیگر استفاده زياد از زعفران در مواردی موجب بروز اختلالاتی در سیستم بدن نیز مي شود. پس باید در مصرف این گیاه احتیاط لازم را رعایت نمود.

توهمات و افسانه ها در مورد خوردن زعفران در دوران بارداری

زنان قدیم بسیار توصیه میکردندکه شما شیر زعفران بخورید تا کودکتان خوشگل شود و پوستش روشن تر شود، این یک افسانه و توهم می باشد ، زیرا رنگ پوست جنین بصورت ژنتیکی و مقدار ملانین موجود در پوست مشخص می شود و خوردن زعفران نمی تواند در تغییر رنگ پوست جنین شما دخالتی داشته باشد. اما اگر شما می خواهید هضم و جذب بهتری داشته باشید می توانید زعفر ان بخورید. پروسه هضم و جذب در دوران بارداری کند میشود و حالت اسیدی میشود که زعفران نقش یک پوشش محافظتی معده را برای مادر دارد که حالت اسیدی آن را خنثی میکند.

مقدار مصرف مناسب و مجاز زعفران

مصرف سه گرم زعفران برای هر نفر به صورت ماهانه بسيار مفید و سودمند بوده و استفاده بيش از ۵ گرم در ماه می تواند مضر باشد. همچنين شواهد و مدارك يمبني بر اثرات سقط جنین به هنگام مصرف مقادير زياد زعفران وجود دارد، به همين دلیل گاهي از آن براي پايان دادن به حاملگی هاي ناخواسته استفاده مي شود.

مصرف زعفران در ۳ ماهه اول دوران بارداری در ۳ ماهه اول بارداری که اندام های بدن جنین در حال شکل گرفتن هستند و دوران حساسی تلقی می شود، استفاده بیش از حد زعفران می تواند باعث صدمه به جنین شود چرا که بر هورمون های رحم اثر گذاشته و احتمال سقط جنین را افزایش می دهد، اما پس از ۳ ماهه اول مصرف به اندازه مجاز و تحت نظر پزشک می تواند مفید باشد. به طور کلی، در این دوره بهتر است از مصرف زیاد گیاهانی همچون زیره، جعفري و زعفران که ممکن است منجر به سقط شوند، پرهیز کرد.

پژوهش های مختلفی برای بررسی تأثیر زعفران بر جنین، انجام گرفته که در ادامه به آن ها پرداخته خواهدشد: در پژوهش اول محققان اثر زعفران بر انقباضات رحم را بررسی نموده و به اين نتيجه رسيدند كه مصرف زعفران در سه ماهه اول سبب ايجاد انقباضات نابجاي رحم شده و ممكن است در ايجاد سقط يا زايمان زودرس نقش داشته باشند. اين امر نشان می دهد كه ترکیبات موجود در زعفران باعث افزایش انقباضات خودکار رحم می شوند.

مصرف زعفران در ۳ ماهه دوم

در ۳ ماهه اول بارداری، زیاده روی  در مصرف  زعفران امکان سقط جنین را افزایش می دهد، بنابراین توصیه می شود مصرف زعفران از سه ماهه دوم بارداری یعنی حدود هفته پانزدهم آغاز شود. درسه ماهه دوم بارداری مصرف زعفران باید تحت نظر پزشک انجام شود. اگر بیشتر از مقدار تجویز شده مصرف شود بر رشد و تکامل جنین اثرات منفی می گذارد.

مصرف زعفران در ۳ ماهه آخر

با توجه به مطالعات انجام شده برروی اثرات گیاهان دارویی مختلف در کاهش درد زایمان و همچنین کاربردهای فراوان این گیاهان در طب سنتی، به نظر می رسد این داروها بتوانند جایگزین مناسبی در این زمینه باشند. از جمله این گیاهان،  زعفران می باشد که در طب سنتی و مطالعات امروزی به اثرات مسکن و ضد درد آن بسیار اشاره شده است و می تواند به زنان در تحمل دردهای بارداری کمک کند.

درد تجربه حسی ناخوشایندی است که کنترل و تسکین آن یکی از اهداف مراقبت های بهداشتی و درمانی می باشد. درد زایمان یکی از شدیدترین انواع شناخته شده درد و شایع ترین واکنش عاطفی زنان طی زایمان است که باعث طولانی شدن سیر زایمان و ایجاد خستگی در مادر می شود. همچنین درد زایمان و استرس ناشی از آن باعث گرایش زنان باردار به سزارین شده که عوارض جانبی متعددی دارد. امروزه برای زایمان راحت مادران روش های متفاوتی توصیه می شود تا گرایش به زایمان طبیعی بیشتر شده و دردهای زایمان کاهش یابد. یکی از این روش ها گرایش به مصرف گیاهان دارویی می باشد.

طی تحقیقات صورت گرفته بر روی خانم های باردار مشاهده شده که مصرف زعفران در ماه های آخر بارداری موجب ارتجاعی شدن رحم شده و زایمان را آسان تر می کند. مصرف زعفران پس از ۳ ماهه اول به بعد، اثر خود را در ساعات نزدیک زایمان و با شروع درد نشان می دهد چرا که بر روی هورمون هایی که باعث انقباض رحم می شوند، اثر گذاشته و باعث افزایش ترشح این هورمون شده، دهانه رحم حالت انقباضی خود را از دست می دهد و از زایمان سخت جلوگیری می کند، به همین علت جهت کاهش درد زایمان شربت زعفران را مفید می دانند.

از طرف دیگر زنان باردار درماه های آخر بارداری دچار اضطراب و تشویش می شوند که این امر موجب خستگی، انقباض ماهیچه های رحمی، تشدید درد زایمان و اختلال در روند زایمان طبیعی خواهد شد. ترس و اضطراب به هنگام زایمان منجر به کند شدن سیر زایمان و انقباض عضلات و به تبع آن افزایش حساسیت به درد شده که این موارد گاهی عوارضی برای جنین نیز به همراه خواهد داشت. طی مطالعات انجام شده توسط محققان در رابطه با تأثیر نوعی کپسول خوراکی بر روی اضطراب به هنگام زایمان، این نتیجه حاصل شد که زعفران با خاصیت آرامش بخش خود می تواند باعث کاهش میزان اضطراب و خستگی شده و اثری مانند دیازپام داشته باشد، به این معنی که ضد اضطراب، مسکن و منبسط کننده عضلات است.

مصرف زعفران در دوران بارداری خطرناک است؟

مصرف زعفران در دوران بارداری نه تنها بی خطر است بلکه خواص دارویی متعددی دارد. مصرف این ادویه در بارداری کمک می کند تا از استرس، درد ، تغییرات خلقی و ناراحتی های بارداری رهایی یابید. اما اگر زعفران در مقادیر زیادی مصرف شود، اثرات نامطلوب نیز دارد که حد مجاز مصرف را پیشتر توضیح دادیم. در هنگام اضافه کردن زعفران به رژیم غذایی در طول بارداری، به نکات زیر توجه نمایید:

• در هر بار استفاده فقط از دو تا سه رشته زعفران (یک سوم قاشق چایخوری) استفاده نمایید.

• زعفرانی که برای زنان باردار خریداری می کنید را فقط از فروشگاه های معتبر خریداری کنید تا از عدم هرگونه خطر رنگ آمیزی مصنوعی یا ناخالصی در آن مطئمن باشید. می توانید به مقاله تشخیص زعفران تقلبی مراجعه کنید.

چگونه زعفران را در حین بارداری استفاده کنید؟

پس زعفران در هنگام بارداری قابل استفاده است و مانعی ندارد اما برای درک میزان مصرف مجاز حتما با پزشک خود در ارتباط باشید. مادران باردار می بایست در مورد نحوه استفاده از زعفران در دوران بارداری به خوبی مطلع شوند. زعفران عمدتا در چند شکل مصرف می شود:

زعفران دم کشیده

این شایع ترین روش استفاده از زعفران در خانه یا آشپزخانه رستوران ها است. رشته های زعفران را به آرامی خرد کنید و به آب گرم اضافه کنید. اجازه دهید تا حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه دم بکشد. شما می توانید رشته های زعفران را با آسیاب خرد کنید و آنها به طور مستقیم در ترکیبات مختلف استفاده کنید. همچنین می توانید ابتدا رشته های خرد شده را در آب گرم ۱۰ تا ۱۵ دقیقه دم کنید و دم کرده اش را به غذاها اضافه کنید تا عطر و طعم بی نظیری از زعفران را تجربه کنید. دو تا سه رشته برای ایجاد رنگ و طعم بی نظیر آن برای سوپ یا انواع پلو کافی است.

شیر با زعفران 

با وارد شدن به ماه پنجم بارداری، می توانید رشته های زعفران را به شیر خود اضافه کنید و در کنار صبحانه یا عصرانه میل نمایید.

زعفران با آب

شما می توانید به راحتی چند لیوان دم کرده زعفران را درست کرده و  طی چند روز آن را بنوشید که به هضم غذا نیز کمک زیادی می کند.

ابوعلی سینا نیز در کتاب "قانون" از زعفران به عنوان یک داروی نشاط آور و آرامبخش نام برده است. از این خاصیت زعفران می توان جهت رفع افسردگی پس از زایمان استفاده نمود. ترکیبات موجود در زعفران تأثیر مثبتی بر روی حالات روانی داشته و به زنان باردار که پس از زایمان دچار مشکلات روحی می شوند کمک فراوانی می کند.

مصرف زعفران در دوران بارداری می تواند تاثیرات مثبتی داشته باشد از جمله: کنترل نوسانات خلقی، کاهش فشار خون، کمک به هضم غذا، حرکت جنین ، تسکین دهنده درد،رفع کم خونی، جلوگیری از بیماری های قلبی، بهبود کیفیت خواب، از بین بردن دردهای لثه، ضدآلرژی، کمک به رشد مو، ضد جوش و از همه مهمترکاهش ویار صبحگاهی.

فواید خوردن زعفران در دوران بارداری

قبل از خوردن زعفران در دوران بارداری، با پزشک خود مشورت کنید. زعفران چون یک گیاه است ممکن است ماده ایمنی در بارداری نباشد. گیاهان بطور کلی ممکن است دارای اثرات بدی روی جنین شما داشته باشند. اگر پزشک شما مجوز مصرف زعفران را داد، می تواند یک مسکن خوب برای شما  محسوب گردد. اما مانند هر چیز دیگر باید متعادل مصرف شود تا از خوردن آن لذت ببرید. در اینجا فواید خوردن زعفران را بررسی می کنیم:

1-رها شدن شما از احساسات کلافه کننده دوران بارداری در بارداری، تغییرات هورمونی در اوج است که اثر عمیقی بر روی خلق و خو شما می گذارد. دریک لحظه شاد هستید و لحظه دیگر ناراحت و غمگین و افسرده و هرلحظه دوست دارید گریه کنید. زعفران یک عامل ضد افسردگی است و خلق و خوی شما را بهبود می بخشد. وقتی شما شاد هستید زیبا هم بنظر می رسید و وقتی ناراحت شکم شما انگاری بزرگتر نشان می دهد. دریافت چند اسنک حاوی زعفران شما را در طول روز شادتر میکند.

2-از بارداری لذت ببرید با کاهش شدت بیماری صبحگاهی احساس شادمانی دارید. از شر سرگیجه و حالت تهوع خلاص می شوید. مثلا چای زعفران می تواند در بهبود بیماری صبحگاهی کمک کند. آیا مصرف ویتامین B6  هم باعث کاهش تهوع صبحگاهی می شود؟

3-خداحافظی با فشار خون بالا زعفران به کاهش فشار خون کمک میکند.اگر شما باردار هستید، پتاسیم و کروستین موجود در زعفران به پائین آمدن فشار خون شما کمک میکند. نگران نباشید این خاصیت زعفران اثبات شده است. در مورد فشار خون بالا در بارداری بخوانید.

4-محافظت از شما در مقابل بیماری های قلبی-عروقی غذا خوردن روی بیماری های قلبی موثر است. اگر شما به مقدار زیاد غذای چرب بخورید در دوران بارداری شوکی است برای قلب شما. کروستین و پتاسیم و آنتی اکسیدان موجود در زعفران شما و جنین را محافظت می کند و سطح تری گلیسرید و کلسترول را کاهش می دهد.

5-افزایش سطح آهن خون

6-بهبود هضم و جذب نفخ، باد شکم و یبوست در دوران بارداری آزاردهنده است. رشد جنین به دستگاه گوارش فشار وارد می کند. زعفران بهترین دوست برای شما در دوران بارداری برای بهبود وضعیت گوارشی شما است. جریان خون را بهبود داده و متابولیسم را تقویت می کند و به هضم راحتر کمک میکند.

7-کاهش ریزش مو در دوران بارداری نوسانات هورمونی روی مو تاثیر می گذارد و باعث ریزش آن میشود. بسیاری از خانم ها برای تقویت موی خود در دوران بارداری از شیرین بیان و زعفران استفاده می کنند.

8-خلاص شدن از کرامپ آزار دهنده وقتی جنین شما رشد میکند، ماهیچه و استخوانها تغییر کرده و کشیده میشود که این باعث کرامپ و درد در مفاصل و معده میشود. زعفران یک ضداسپاسم و ضد درد طبیعی است که این کرامپ ها را تسکین می دهد و به شما اجازه میدهد از بارداری لذت ببرید.

زنان باردار اغلب کم خون هستند. شما باید غذاهای غنی از آهن مصرف کنید. زعفران غنی از آهن است و می تواند سطح هموگلوبین خون را افزایش دهد.

9-احساس آرامش همراه یک خواب خوب شبانه بزرگ شدن شکم، تغییرات هورمونی و کشیده شدن استخوانها باعث شب نخوابی شما میشود. اگر شما شب را بیدار بوده اید، چای زعفران و یا شیر زعفران می تواند مسکن خوبی برای شما باشد.با 7 راه کار ساده اضطراب خود را کم کنید.

10-متوفق کردن عطسه و احتقان بینی ناشی از آلرژی در دوران بارداری بارداری شما را مستعد دریافت عفونت و آلرژی می کند.زیرا سیستم ایمنی ضعیف تر میشود. برای کاهش عوارض حساسیت معمولا آنتی هیستامین تجویز میشود که دارای اثراتی بر روی جنین است. یک خبر خوب برای شما که دیگر نگران آلرژِی خود نباشید، نوشیدن شیر حاوی زعفران است.

11-تسکین درد لثه تغییرات هورمونی باعث ایجاد تغییراتی در لثه شما شده که آن را ملتهب و مسواک زدن را سخت میکند. با پودر زعفران لثه های خود را ماساژ دهید. این کار به شما اجازه میدهد راحتر دندانهای خود را مسواک بزنید. بهترین زمان برای تست بهداشت دهات و دندان در دوران بارداری کی است؟

12-احساس هیجان در زمان حرکت جنین زعفران می تواند شما را کمک کند که حرکت جنین را بهتر احساس کنید. زیرا باعث افزایش دمای بدن شما شده و درنتیجه جنین بیشتر حرکت میکند.

سایر فواید مصرف زعفران در دوران بارداری

زعفران حاوی پتاسیم است که یک ماکرونوترینت مورد نیاز شماست . تعادل الکترولیت ها و عملکرد درست کلیه را برعهده دارد. مطالعات نشان میدهد که مصرف غذاهای غنی از پتاسیم تراکم استخوانی را افزایش میدهد. زنان باردار در معزض از دست دادن کلسیم هستند که این عامل باعث کاهش چگالی استخوانها شده و آنها را شکننده و ضعیف می کنند. اتلاف کلسیم همچنین از طریق پوسیدگی دندانها هم رخ میدهد. همچنین زعفران منبع غنی از اسید فولیک، تیامین، نیاسین، ریبوفلاوین، vit A و C است و یک گیاه ایده ال برای مصرف در دوران بارداری است.

اثرات جانبی مصرف زعفران در دوران بارداری

تنها دلیلی که می توان با قطعیت گفت که ممکن است زعفران در دوران بارداری دارای اثرات جانبی باشد این است که زعفران از گیاه گرفته می شود و مصرف گیاهان در بارداری دارای ممنوعیت هایی است.در حالیکه زعفران دارای فواید زیادی برای مادر باردار است در کنار این فواید ممکن است مضراتی نیز داشته باشد. در این مقاله اثرات جانبی مصرف زعقران در دوران بارداری را باهم بررسی می کنیم:

1-زعفران و سقط جنین زعفران باعث انقباضات رحم می گردد که خود باعث سقط میشود. زعفران دمای بدن را افزایش می دهد که این عامل خود باعث مردن جنین میشود.بنابراین قبل از اینکه تصمیم بگیرید که زعفران بخورید، با پزشک خود مشورت کنید. معمولا می توانید مصرف زعفران را در دو ماهه دوم بارداری آغاز کنید که در این احتمال خطر سقط بسیار کاهش یافته است.

2-زعفران و حساس تر شدن تعدادی از زنان بعد از مصرف زعفران دچار تهوع، خشکی دهان،سردرد و اضطراب می شوند. اگر شما جز این دسته هستید، شما به گرانترین ادویه جهان حساسیت دارید. اگر بارداری بی دردسری می خواهید از خوردن زعفران با این شرایط بپرهیزید.

3-زعفران و استفراغ استفراغ کردن نه تنها باعث ایجاد احساس ناخوشایند در شما میشود بلکه جنین شما نیز از دریافت ویتامین و املاح مورد نیاز محروم می شود. اگر با مصرف زعفران احساس حالت تهوع و استفراغ داشتید با پزشک خود مشورت کنید.

زعفران در دوران بارداری ممکن است دارای اثرات جانبی خطرناکی باشد که باید کاملا مراقب آنها باشید:   -  وجود خون در ادرار و یا مدفوع   -  خونریزی از لب ها، بینی و پلک   -  سرگیجه و از دست دادن تعادل   -  بی حس شدن   -  جلوی چشم سیاهی رفتن   -  زردی

چه زمانی و چه مقداری در دوران بارداری زعفران بخوریم؟

در مراحل اولیه بارداری، ممکن است خوردن زعفران باعث سقط جنین گردد  بنابراین توصیه میشود مصرف زعفران از سه ماهه دوم بارداری در حدود هفته پانزدهم بارداری آغاز شود. شما مجاز هستید تنها 10 گرم در روز زعفران مصرف کنید. اگر بیشتر از این مقدار مصرف کنید برای جنین شما خطرناک است و روی رشد و تکامل آن اثر می گذارد.

توصیه هایی در مصرف زعفران در دوران بارداری

اگر شما قصد دارید که برای اولین بار در دوران بارداری زعفران را تست کنید، ممکن است شما شک داشته باشید و سوالات زیادی خواهید داشت.

در اینجا چند توصبه در مورد مصرف زعفران داریم:

1-با سایر مادران مشورت کنید در میان دوستان و همسایه ها بپرسید چه کسی در دوران بارداری زعفران مصرف کرده است. تجربیات مثبت و منفی آنها را بپرسید و بعد تصمیم بگیرید که مصرف کنید یانه.

2-با پزشک خود مشورت کنید بهترین راهنمای شما پزشکتان می باشد. او به شما می گوید که چه زمانی بهتر است مصرف کنید و یا اینکه اصلا مصرف نکنید.

3-از خوردن شیر زعفران لذت ببرید شما در دوران بارداری به کلسیم نیاز دارید. وقتی شما وارد ماه پنجم بارداری می شوید مقداری زعفران به شیر خود اضافه کنید. می توانید بادام و پسته را پودر کرده و با زعفران مخلوط کنید و با شیر میل کنید.

4-افزودن زعفران به برنج و سوپ به برنج و سوپ زعفران را اضافه کنید تا هم طعم آن دلچسب شود و هم از خوردن آن لذت ببرید