علت ویار بارداری

علت ویار بارداری

علت ویار بارداری

ویار بارداری از جمله تغییرات بارداری  است که در سه ماهه اول بارداری ممکن است به شدت با آن درگیر باشید. تهوع و استفراغ می‌تواند یکی از نشانه‌های بارداری باشد .ویار بارداری که به آن تهوع صبحگاهی هم گفته می‌شود صبح‌ها شدیدتر است. هرچند این وضعیت در هر زمانی ممکن است رخ دهد.شدت علائم ویار بارداری هم در هر خانم متفاوت است. اصطلاح پزشکی ویار بارداری «تهوع و استفراغ بارداری» می باشد که سه چهارم زنان را درگیر می‌کند. حتی موارد خفیف ویار بارداری هم می‌تواند خانم باردار را اذیت کندبه گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، تهوع یکی از برجسته‌ترین نشانه‌های بارداری است که بسیاری از شما آن را در خانم‌های فامیل یا سریال‌هایی که از تلویزیون پخش می‌شوند دیده‌اید. همه خانم‌ها تهوع در بارداری را دوران بسیار رنج‌آوری می‌دانند و در این مورد با هم تفاهم دارند که می‌خواستند آن هرچه زودتر تمام شود و ادامه بارداری را بدون دردسر سپری کنند. به همین دلیل ما درباره علل تهوع دوران بارداری و احتمال بروز آن جست جو کردیم . تهوع دوران بارداری  ویار در لغت به معنای اشتیاق و میل شدید است که گاهی به میل و خواست شدید زن باردار برای خوردن چیزی گفته می‌شود. اما ویار در دانش پزشکی به تهوع صبح‌گاهی در زنان باردار می‌گویند. تقریبا سه‌چهارم زنان باردار در سه‌ماهه اول بارداری از تهوع رنج می‌برند. این حالت معمولا در حدود هفته ششم شروع می‌شود اما می‌تواند زودتر و حتی در هفته چهارم هم شروع شود. حدود نیمی از زنان مبتلا به تهوع صبح‌گاهی در هفته چهاردهم بارداری بهبود می‌یابند. عوامل روحی و عصبی در پیدایش ویار تا حدی موثر هستند. همچنین این تهوع علاوه بر اینکه باعث کم‌اشتها شدن زن باردار می‌شود، می‌تواند برای رحم و جنین هم خطرناک باشد بنابر‌این پیشگیری از آن ضروری است.

علت ویار و این نوع تهوع، تغییرات فیزیکی زن در بارداری است، علل ویار را نام می‌برد:

اولین حالت تهوع بارداری,راه ازبین بردن حالت تهوع بارداری تقریبا سه‌چهارم زنان باردار در سه‌ماهه اول بارداری از تهوع رنج می‌برند

علل ویار بارداری

1- افزایش حس بویایی و حساسیت زن باردار به بو

2- کمبود ویتامین‌ها از جمله ویتامین 

B 3- حساسیت دستگاه گوارش

4- افزایش سریع هورمون بارداری در اوایل حاملگی

5- مشکلات روحی و روانی: از نظر محققان بعضی از زنان از نظر روانی بیشتر مستعد تهوع و استفراغ هستند و این یک پاسخ غیر‌طبیعی نسبت به استرس است.

احتمال تهوع و استفراغ دوران بارداری در چه شرایطی بیشتر است؟

1- در بارداری‌های دوقلویی و چندقلویی

2- اگر خانم باردار سابقه تهوع و استفراغ در بارداری‌های قبلی را داشته باشد

3- وجود سابقه تهوع و استفراغ به عنوان عارضه مصرف قرص‌های ضد‌بارداری

4- سابقه استعداد به بیماری حرکت

5- استعداد ژنتیکی تهوع بارداری

6- سابقه سردرد‌های میگرنی

پیکا در بارداری نشانه چیست؟

در بارداری از پیکا به عنوان ویار نام برده می‌شود. در صورتی که پیکا یعنی زن باردار موادی را مصرف می‌کند که ارزش تغذیه‌ای چندانی ندارند. پیکا عبارت است از مصرف مواد با ارزش تغذیه‌ای کم یا بدون ارزش تغذیه‌ای و همچنین اشتیاق زنان باردار به خوردن غذا‌های عجیب و غریب پیکا نامیده می‌شود. تمایل به مواد غذایی مانند یخ، نشاسته و خاک برجسته‌ترین مثال‌ها درباره ویار هستند.

علت پیکا به روشنی مشخص نیست اما نیاز غریزی برای کمبود مواد معدنی در رژیم غذایی باعث این عارضه می‌شود مثلا خوردن خاک رس برای کمبود آهن درست است. بر همین اساس الماسی می‌گوید: عوامل روانی مرتبط با زندگی در مکان نامطلوب، درآمد کم و محرومیت‌های روانی هم می‌تواند باعث بروز پیکا شود. همچنین پیکا ممکن است منجر به بروز سوء‌تغذیه شود.پیکا عوارضی هم دارد. چون بسیاری از مواد غیر‌خوراکی حاوی مواد سمی هستند، مصرف آنها باعث بروز مسمومیت و کاهش جذب مواد معدنی مورد نیاز بدن می‌شود.از سایر عوارض پیکا می‌توان به انسداد روده به دلیل مصرف بیش از حد نشاسته یا گل، صدمه به دندان به دلیل جویدن مواد غیر خوراکی و ابتلا به عفونت‌های انگلی به دلیل خاک خوردن اشاره کرد. عوامل افزایش‌دهنده خطر پیکا شامل سابقه خانوادگی پیکا، تغذیه نامطلوب، فقر، عقب‌ماندگی ذهنی،‌ بیماری‌های روانی و کم‌خونی هستند.

ویار بارداری چه زمان شروع می شود؟

اگر شما در شمار 3 زن از 4 زنی (75 درصد) هستید که در سه ماهه اول بارداری دچار ویار بارداری می‌شوید، اگر چه این تهوع، اغلب زمانی آغاز می‌شود که خورشید طلوع کرده اما به طور کلی می‌تواند در هر زمان از ساعات شبانه روز رخ دهد. از نظر کلی تهوع و استفراغ بارداری از هفته 6 بارداری شروع می‌شود. از آنجایی که حس بویایی در زنان باردار به شدت تقویت شده است، ویار بارداری می‌تواند نسبت به برخی غذاهای خاص بیشتر شده یا حتی میل به غذاهای دیگر را تشدید کند.خبر خوب اینکه برای بسیاری از مادران بارداری ویار بارداری بیش از 12 تا 14 هفتگی طول نخواهد کشید. هرچند برخی خانم‌ها همچنان در سه ماهه دوم علائم همچنان وجود دارد و برخی مادران که دوقلو باردار هستند حتی ممکن است تا سه ماهه سوم این مشکل را داشته باشند. خبر مهم دیگر اینکه هرچقدر هم که ویار بارداری اذیتتان کند، به جنین آسیبی وارد نمی‌شود

ويار چيست و به چه دلیل یا علت ویار بارداری به وجود می آید؟

ظاهرا نمی دانید چرا جوجه کبابی که تا دیروز عاشق آن بوده‌اید، اکنون باعث حالت تهوع شما می‌شود و یا چرا از خوردن بستنی سیر نمی‌شوید. نگران نباشید، علت ویار بارداری کاملاً عادی است، زیرا جریان هورمونی در بدن شما بسیار خروشان است. ویارهای بارداری عجیب و غریب‌اند و توجیه‌ناپذیر، اما اگر شما هم مثل بسیاری از مادران باردار ویار کاسه‌ای پُر از بستنی کرده‌اید، زمان آن فرا رسیده که به بررسی دوباره معنای این ویارها بپردازید. زیرا همیشه نباید تسلیم شوید و باید جایگزینی مناسبی برای بعضی از ویارهای ممنوعه پیدا کنید.

دلیل یا علت ویار بارداری چه می باشد؟

علت ویار بارداری و تنفر از برخی خوراکی‌ها هنوز به خوبی مشخص نشده‌ ، ولی علت احتمالی آن تغییرات هورمونی و احساسی است که می‌تواند بر جوانه‌های چشایی زبان و واکنش‌ها به غذا تاثیر بگذارد. ویار اکثر مادران باردار در سه ماهه اول بارداری و زمانی‌که هورمون‌ها بیشترین تحرک را دارند در شدیدترین حالت خود قرار دارد. شدت ویار شما باید در چهار ماهگی کاهش یابد، در صورت عدم کاهش ویار به پزشک خود اطلاع دهید.متخصصان تغذیه معتقدند ممکن است علت دیگر ویار بارداری، بالا بردن سطح رضایتمندی‌شان باشد. بارداری دوران مشکلی می باشد و همه چیز رنگ جدیدی پیدا می کند. اغلب مادران برای اینکه به احساسات خود آرامش بخشند، خود را به اولین ماده غذایی که در دسترس آنها قرار دارد می‌رسانند و با خوردن آن به آرامش می‌رسند. ویار، راه کاری برای کنار آمدن با علائم بارداری است. ظاهراً اکثر بانوان ویار می‌کنند یا خوراکی‌های ویژه‌ای را ترجیح می‌دهند، زیرا این مواد به کنترل حالت تهوع آنها در سه ماهه اول کمک می‌کند. ترشی‌ها، خوراکی‌های ترش و خوراکی‌های خشک (مثل بیسکویت) ویارهای معمول‌ این دوران هستند و جالب اینکه همگی برای بهبود حالت تهوع مفید هستند. اما به گفته متخصصان رابطه‌ای بین ویار بارداری و کمبود مواد مغذی در بدن مادر وجود ندارد، بنابراین لازم نیست که همیشه برای خوردن آنها آماده باشید. از خود بپرسید که آیا واقعاً ویار غذایی را کرده‌اید یا اینکه از این فرصت برای خوردن غذای مورد علاقه‌تان استفاده می‌کنید.البته برخی از متخصصین معتقدند که ممکن است دلیل بوجود آمدن ویار در دوران بارداری، کمبود مواد مغذی مورد نیاز بدن باشد. این متخصصین ویار را به عنوان اخطار طبیعی بدن می‌شناسند. اما شواهد کمی برای پشتیبانی از این فرضیه وجود دارد.هیچ ماده غذایی‌ حاوی فقط یک ماده مغذی نیست و همه مواد غذایی شامل مواد مغذی گوناگونی هستند. بنابراین ویار شکلات به احتمال کمی بخاطر ارزش غذایی آن است، بلکه دلیل توانایی این ماده برای آفریدن احساس خوب در شماست. شکلات میزان «سروتنین» و «اندورفین» مغز را افزایش می‌دهد. اما در برخی از موارد، ممکن است علت بیولوژیکی برای ویار بارداری وجود داشته باشد، بطور مثال زمانی که فرد گیاه‌خواری هوس گوشت می‌کند. حقیقت این است که هیچ کس بطور قطع دلیل ویار را نمی‌داند. بنابراین، برای ایمنی بیشتر باید به ویارهایتان توجه داشته باشید. پس ویارهای سالم را جایگزین ویارهایی کنید که برای سلامت شما مشکل‌ساز هستند.

از خوردن چه غذاهایی اجتناب نماییم؟

اینکه بدن‌تان هوس ماهی دودی کرده است، دلیل نمی‌شود که حتماً باید آنرا بخورید. توجه داشته باشید که به منظور کاهش خطرات مواجه با باکتری‌ها و ویروس‌هایی که با این مواد غذایی مرتبط هستند، حتماً از ویار غذایی مثل سوشی (ماهی خام)، استیک نپخته یا پنیر تازه تهیه شده با شیر غیرپاستوریزه پرهیز کنید. این ویارها را با مواد غذایی خوشمزه و مغذی مشابه جایگزین کنید. اگر هوس گوشت کرده‌اید، سعی کنید از استیک کاملاً پخته استفاده کنید. اگر در دوران بارداری به مواد غذایی زیر ویار پیدا کردید (ویارهای ممنوعه)، از خوردن آنها اجتناب کنید:

ماهی خام (سوشی)

گوشت نیم پز پنیر نرم 

ماهی دودی

لبنیات محلی

سوسیس و کالباس

شیر پاستوریزه نشده

ویار مواد غیر خوراکی یا ویار پیکا

ممکن است هوس ترکیبات عجیبی، مثل ترشی روی بستنی یا زیتون در کیک پنیر قدری عجیب به نظر برسند، اما آسیبی به شما نمی‌زنند. اما ویار مواد غذاییِ سرشار از شکر، می‌تواند به بروز مشکل‌ قند خون منجر شود که اگر به خوبی کنترل نشود، می‌تواند به بیماری دیابت های بارداری ختم گردد. مصرف نمک بیش از اندازه نیز خطرناک است، چراکه بر تجمع آب بدن شما تاثیر می‌گذارد و سرانجام به فشار خون و ورم دست و پا منجر می‌‌شود.اما ویارهایی که باعث نگرانی جدی‌تری می‌شوند، پیکا یا ویار مواد غیر خوراکی است، برخی از مادران در دوران بارداری تمایل زیادی به خوردن مواد غیر خوراکی مانند خاک، مایع رختشویی، صابون، زغال، گچ، سنگ‌، خاکستر سیگار، کود باغبانی و دوده پیدا می کنند. این نوع ویارها به نام "پیکا" شناخته می‌شود. مصرف هر یک از این مواد برای شما و فرزندتان خطرناک است، چراکه برخی از این موارد حاوی مواد سمی‌ هستند، باعث گرفتگی روده‌ها شده و به بروز بیماری‌های خطرناکی منجر می شوند. اگر به ویار مواد غیر خوراکی دچار هستید و ویارتان به شدت کلافه‌کننده شده است، حتماً به پزشک مراجعه کنید.

آیا روشی برای دور زدن ویارهای ممنوعه بارداری وجود دارد؟      

برای اولین گام، می‌توانید در زمان ویار، حواس خود را با کار دیگری پرت  کنید. برای پیاده روی‌ به بیرون از خانه بروید، به دوست‌تان تلفن بزنید یا مجله‌ بخوانید. به ظاهر ساده است، اما ممکن است حواس‌پرتی بر ویار غلبه کند. بهترین کار این است که هوس خود را با جایگزینی سالم‌تر و مغذی‌تر تعویض کنید.احتمال دارد مواد غذاییِ قلیایی مثل گوجه فرنگی‌های کوچک و کلم بروکلی به کاهش ویارهای شما کمک کند. اگر همه موارد ناکارآمد بود، در برابر هوس خود تسلیم شوید، اما مصرف خود را محدود کنید. توجه داشته باشید که دوران بارداری زمان مناسبی برای مصرف مواد ناسالم غذایی نیست. پس ضرری ندارد اگر به هوس‌های خود خیر بگوییم.

ویارهای سالم 

بسیاری از بانوان مواد غذایی را ویار می‌کنند که ارزش غذایی پایین و کالری و قند فراوانی دارند. البته مادرها در سه ماهه اول بارداری برای کمک به بهبود حالت تهوع، به خوردن غذاهایی که حاوی کربوهیدرات‌های تصفیه شده و شکر باشند، گرایش بیشتری دارند. این عمل می‌تواند به افزایش وزن غیر مجاز منجر شود. مهم‌تر از وزن، این ویارها می‌تواند باعث افزایش ترشح «انسولین» و قند خون شده و برای بانوانی که در خطر ابتلاء به دیابت بارداری‌ هستند، مشکل‌ساز گردد.

آیا ویارهای بارداری واقعی هستند؟

طبق نظر متخصصین تغذیه، برخی از بانوان اعتقاد دارند که میل به خوردن ترشی‌ها و شیرینی ها، زاییده‌ی تصورات مادران باردار است، ولی آنان اشتباه می‌کنند. در دوران بارداری، ویار بعضی از خوراکی‌ها و بیزاری از برخی دیگر کاملاً حقیقی هستند. این تمایلات، تجربه جدید و نیرومندی‌ هستند که برای غذای خاصی اشتیاق و برای برخی غذاها بی‌میلی بوجود می‌آورد. خوراکی‌هایی که معمولاً در این دوران نسبت به آنها بی‌میل می‌شوید عبارتند از، قهوه و دیگر نوشیدنی‌های حاوی قهوه، گوشت و الکل. همچنین ممکن است نسبت به خوردن خوراکی‌هایی مثل شیرینی‌ها، لبنیات و خوراکی‌هایی که تهیه آنها آسان و سریع است، میل و اشتیاق چند برابری داشته باشید.

ویار بارداری پسر

اینکه نوع بارداری می‌تواند جنسیت فرزند شما را تعیین نماید، چندان قابل اعتماد نیست. بنابراین به هوای اینکه ویار بارداری ندارید سراغ خریدن لباس آبی برای پسرتان نروید. البته شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد هورمون‌هایی که نوزادان دختر تولید می‌کنند می‌توانند ویار بیشتری ایجاد کنند.تحقیقات نشان می‌دهد مادران مبتلا به ویار بارداری شدید در سه ماهه اول بارداری احتمال اینکه جنین دختر در شکم داشته باشند بیشتر است. یک مطالعه روی یک میلیون زن سوئدی که به علت ویار شدید بارداری در بیمارستان بستری شده بودند نشان داد 55 درصد آنها دختردار شدند. اما این تحقیق روی زنانی انجام شد که به دلیل این مشکل بستری شده بودند.تحقيقات نشان ميدهد مادران ابتلا به ویار بارداری شدید در سه ماهه نخست بارداری احتمال این که جنین دختر در شکم داشته باشند بیش تر است. یک مطالعه روی یک ميليون زن سوئدی که به دلیل ویار شدید بارداری در بیمارستان بستری شده بودند نشان داد 55 درصد آن ها دختردار شدند. ولی این تحقيق روی زنانی انجام شد که به علت این مشکل بستری شده بودند.

ویار بارداری دختر

دانشمندان ادعا ميکنند که زنان باردار که ویار بارداری بدی را تجربه ميکنند بیش تر احتمال دارد که بارداری دختر داشته باشند. متخصصان معتقد اند زنانی که باردای دختر دارند ميزان هورمون بالاتری در بدنشان موجود هست و به همین علت ویار بارداری شدیدتری را تجربه می کنند.

ویار شوری در بارداری


یک مطالعه جالب بر روی برخی از زنان در در سه ماهه دوم بارداری نشان داده که ۱۳ ٪ آنها معتقد به تعيين جنسیت از روی ویار و تمایلشان به غذا بودند. در حالی که بیش تر زنان حاضر در این پژوهش آرزوی دختر دار شدن داشتند، مادران باسواد و دارای مدرک دانشگاهی، تمایل بیشتری به پسر دار شدن داشتند. متأسفانه این پژوهش مادران را تا زمان زایمان دنبال نکرد، بدین ترتیب نمی دانیم که آیا این زنان جنسیت فرزندشان را درست پيش بيني کرده خود بودند یا خیر.آنچه که مشخص است، این است که بیش تر زنان در زمان بارداری تمایل به خوردن غذا های شور و نمکی دارند و از غذا های شیرین استقبال نمی کنند. بدین ترتیب، چنانچه افسانه تعيين جنسیت از روی ویار حقیقت داشت، بایستی تعداد نوزادان پسر چند برابر دختران می بود!

علت ویار بارداری چه می باشد هیچ کس نمی‌داند ویار بارداری دقیقا به چه دلیل ایجاد می‌شود اما احتمالا ترکیبی از تغییرات جسمی در بدن شمااست. برخی از علل احتمالی عبارتند از:هورمون گنادوتروپین کوریونی انسانی HCG: این هورمون در طول بارداری به سرعت در حال افزایش است. هیچ کس نمی‌داند چطور این هورمون موجب تهوع می‌شود اما به نظر می‌رسد با افزایش این هورمون تهوع نیز تشدید می‌شود. مواردی که باعث افزایش هورمون HCG می‌شود مانند بارداری دوقلویی می‌تواند بر شدت تهوع اثر بگذارد. در میان دیگر هورمونها هورمون استروژن نیز در ویار بارداری موثر است.

حساسیت به بو: برای خانم تازه باردار بوی یک ساندویچ مرغ از چند متر آن طرفتر هم به مشام می‌رسد و به همین دلیل به سرعت واکنش نشان می‌دهد. بعضی محققان معتقدند این به دلیل سطوح بالای استروژن ایجاد می‌شود اما اطمینانی در این زمینه وجود ندارد.

استرس: محققان می‌گویند زنانی که به لحاظ روانی تصور می‌کنند تهوع و استفراغ واکنش طبیعی به استرس است. با این حال شواهد قطعی برای حمایت از این نظریه وجود ندارد.

حساسیت معده: برخی خانم‌ها به تغییرات حاملگی واکنش سریعتری نشان می‌دهند و گوارششان حساس‌تر می‌شود. خانم‌هایی که مبتلا به باکتری هلیکوباکتر هستند احتمالا ویار بارداری شدیدتری دارند.

عوامل خطر ویار بارداری

خانمی که باردار می‌شود بالقوه مستعد ویار بارداری می باشد. با این حال خطر ویار بارداری در شرایط زیر بیشتر است: پیش از بارداری، خانم تهوع صبحگاهی را تجربه کرده باشید یا مبتلا به میگرن بود و نسبت به برخی بوها و مزه‌ها حساس بوده یا براثر خوردن قرص ضدبارداری دچار تهوع شود.

مادر خانم باردار در بارداریهای قبل دچار ویار بارداری شده باشد. تهوع شدید بارداری را جدی بگیرید تهوع شدید بارداری یا Hyperemesis Gravid arum وضعیتی می باشد که تهوع، استفراغ، کاهش وزن و به هم خوردن تعادل الکترولیت بروز می‌کند. در موارد خفیف این مشکل با رژیم غذایی، استراحت و آنتی‌اسیدها درمان می‌شود. موارد شدیدتر اغلب نیاز به بستری در بیمارستان دارد تا مادر از طریق وریدی تغذیه شود. به هیچ عنوان هیچ دارویی بدون مشورت با پزشک مصرف نکنید. در صورتی که دچار تهوع و استفراغ بیش از حد شدید، تب داشتید و در سه ماهه دوم همچنان حالت تهوع شما را رها نمی‌کرد، با پزشک مشورت کنید.