زالو در مانی در دوران بارداری

زالو در مانی در دوران بارداری

زالو در مانی در دوران بارداری

از زمان مصر باستان، زالو در پزشکی برای درمان نارسایی های عصبی، مشکلات مرتبط با دندان، بیماری های پوستی و عفونتی مورد استفاده قرار گرفته است. امروزه روش زالو درمانی در جراحی پلاستیک و سایر جراحی های زیبایی کاربرد دارد. بانوی شهر شما را با زالو درمانی، کاربرد، فواید و مضرات آن آشنا می سازد. در ادامه به نقل از بانوی شهر بخوانید. زالوهای مورد استفاده در پزشکی نرم تنانی با سه فک و یک ردیف دندان هستند که به محض قرار گرفتن روی پوست فرد، با دندان، پوست را سوراخ نموده و از طریق بزاق خود یک ماده ضد انعقاد به نام هیرودین ترشح می کند و موجب بازشدن گرفتگی عروق و افزایش خون‌رسانی به مغز و بدن می‌شود. اصلی ترین عامل درمانی زالو مربوط به ترشح بزاق آن می باشد زیرا خاصیت ضد انعقاد دارد.

کاربردهای زالو درمانی

کسانی که ممکن است از این روش سود ببرند شامل افراد زیر هستند : افراد مبتلا به دیابت که دچار عوارض جانبی آن شده اند. افراد دارای وریدهای واریسی افراد دارای سردردهای شدید و همچنین عفونت سینوس‌ها افرادی که مبتلا به بیماری قلبی هستند. افراد مبتلا به بیماری‌های پوستی افرادی که تحت جراحی زیبایی قرار می گیرند و در معرض خطر از دست دادن بعضی از بافت های نرم خود قرار دارند. افراد مبتلا به آرتروز افراد مبتلا به سرطان ریه

لازم به ذکر می باشد که افراد مبتلا به کم خونی، شرایط خاص لخته شدن خون و یا دارای شریان های آسیب دیده به هیچ وجه نباید از این روش استفاده نمایند. معمولا توصیه می شود کودکان زیر ۱۸ سال و زنان باردار از انجام زالو درمانی اجتناب نمایند.

باید ها و نباید های در دوران بارداری

نبایدها در بارداری:

1- پرهیز از یبوست.

2- پرهیز از حرکات و ورزشهای سنگین.

3- پرهیز از حمام زیاد.

4- پرهیز از نزدیکی زیاد خصوصا در اوائل حاملگی و اواخر آن و مخصوصا در حاملگی اول.

5- پرهیز از پرخوری و کم خوری. ۸٫ پرهیز از خوشحالی شدید، صداها و بوهای شدید.

 6- پرهیز از غم و اندوه خصوصا در زیر یک و نیم ماه و بالای هشت ماه. ۵٫ پرهیز از زمین خوردن و ضربت خوردن.

  7- پرهیز از نشاندن طفل دیگر بر شکم.

8- پرهیز از هر چه باعث سقط است خصوصاً زیر ۱٫۵ ماه وبالای ۸ ماه.

9- پرهیز از برداشتن اشیاء سنگین. ۱۰٫ پرهیز از فصد، حجامت، اسهال و قی مگر در صورت ضرورت.

10- پرهیز از مالیدن روغن به سر.

11- پرهیز از دویدن و کوبیدن اشیاء به سرعت و قوت که جنین تکان شدید بخورد.

12- پرهیز از فریاد زدن. ۱۴٫ پرهیز از برداشتن بار سنگین بر شکم یا پشت یا پهلو.

بایدها در بارداری:

13- ورزش معتدل و پیاده روی ملایم.

14 پوشاندن زیر دنده‌ها با پارچه نرم.

15- مالیدن روغنهای قابض گرم معطر بر شکم.

16- لینت مزاج باید وجود داشته باشد که بهترین ملینات سوپهای چرب است.

17- افزایش حمام رفتن نزدیک زایمان

توصیه های قبل از زالو درمانی :

1– تمام اداب حجامت و فصد ( زمان , مکان , رژیم غذایی قبل و بعد) درباره زالو درمانی هم صادق است.

2 – قرص وارفارین و آسپرین , دی پیریدامول , اسویکس , کلوپیدگرل , و قرص های مسکن حداقل از سه روز قبل از زالو درمانی باید قطع شود. ۵ – ۲۴ ساعت قبل از زالو درمانی مقاربت جنسی نداشته باشید.

3 – برای زالو درمانی موضع پا و زالنو و مچ پا یک جفت دمپایی راحتی به همراه بیاورید.

4 – موهای موضع زالو درمانی باید پاکسازی و تراشبده شود

5 – موضع زالو درمانی را فقط با آب خالی و صابون های غیر معطر قبلا شستشو دهید (از عطر و ادکلن و شوینده های معطر استفاده نکنید)

6 – پس از زالو درمانی موضع زالو اغلب اوقات , خون ریزی دارد و برای پیشگیری و سایر مشکلات , برنامه کاری , سفر , مهمانی پس از زالو درمانی نداشته باشید لااقل ۸ ساعت پس از آن در استراحت و آرامش به سر ببرید

7 – مصرف غذاهای سرد (لبنیات , تخم مرغ , برنج , مرغ , خیار و کاهو , کیوی , میوه نارس و ترش , ماکارونی , آش جو و آلوچه و …)قبل از زالو درمانی مجاز نیست (حداقل ۸ ساعت)

8 – مصرف رب انار , آب انار و گلاب (۶واحد آب انار + ۱ واحد گلاب ) مسهل ها و منضج ها ی گیاهی قبل از زالو درمانی (حداقل یک هفته ) بازده زالو درمانی را بسیار ارتقا می دهد.

9– برای زالو درمانی عجله نکنید , ابتدا با داروهای گیاهی خاص , بادکش و حجامت و فصد باید خون وکبد پاکسازی شود و سپس زالو درمانی اثر فوق العاده ای خواهد داشت. ۱۳ – قبل و بعد از زالو درمانی استحمام طولانی و گرم و سونا و جکوزی جایز نیست .

 10 – گرسنگی یا پرخوری و بیخوابی و کم خوابی سبب کاهش تاثیر زالو درمانی خواهد شد

11 – زن ها در حاملگی یا عادت ماهیانه نباید زالو درمانی کنند.

12 – زمان زالو درمانی آرامش روحی و عصبی و جسمس لازم است . در صورت داشتن استرس و ترس , اضطراب و هیجان زیاد یا نشاط بیش از حد با پزشک و دستیار مشورت کنید .

13 – اگر قبل و زمان زالو درمانی , تلخی دهان و خشکی دهان دارید اندکی رب انار و رب آلو تناول کنید.

14 – اسهال , ادرار زیاد , تعریق فراوان , استفراغ فراوان قبل از زالو درمانی نباید باشد.

فواید زالو درمانی

محققان بالینی معتقدند که زالو درمانی یک درمان مناسب برای استئوآرتریت است. خواص ضد التهابی و ضد انعقادی در بزاق زالو باعث کاهش درد و حساسیت در محل جراحی می شود. افراد مبتلا به بیماری قلبی با توجه به پتانسیل بالقوه خود برای التهاب قلبی و جریان خون از زالو استفاده می کنند. در چند سال گذشته، زالو درمانی به عنوان درمان جایگزین و مکملی مناسب برای افراد مبتلا به بیماری قلبی و عروقی شناخته شده است. کاربرد این روش در درمان سرطان به علت مهارکننده های پلاکتی و آنزیم های خاص موجود در بزاق زالو مورد بررسی قرار گرفته است. مطالعات نشان داده است که این روش اثرات و عوارض سرطان ریه را کاهش می دهد. تست حیوانی همچنین نشان می دهد که تزریق مستقیم بزاق به موش باعث جلوگیری از پیشرفت سلول های سرطانی می شود. هرچند توجه داشته باشید این روش برای مبتلایان به سرطان خون توصیه نمی شود. پیشرفت دیابت می تواند مشکلات زیادی را ایجاد کند. این مشکلات می تواند به بیماری های عروقی منتهی شود که باعث محدود شدن یا جلوگیری از دسترسی خون به اعضای بدن، به ویژه انگشتان دست و پا می شود. هنگامی که جریان خون به شدت محدود شود، بافت آسیب دیده می میرد. این علت اصلی قطع عضو افراد مبتلا به دیابت است. موثرترین راه برای متوقف کردن این روند افزایش گردش خون به بافت های آسیب دیده بدون خطر لخته شدن است. تحقیقات نشان داده اند که زالو درمانی می تواند نقش مهمی در این زمینه ایفا کند. ماده هیرودین در بزاق، خون را تخلیه و از لخته شدن آن جلوگیری می کند. از آنجایی که افراد مبتلا به دیابت پمپاژ خون ضعیف تری دارند، هیرودین می تواند در این افراد به کاهش فشار خون و سیستم قلب و عروق کمک کند. پس از جراحی صورت، ضایعاتی در بافت نرم به وجود می آید که ترمیم و یا بهبود آن بسیار ضروری است. پژوهش ها نشان داده است که استفاده از زالو احتمال نتایج مثبت در بازسازی های پس از جراحی زیبایی را موجب می شود به ویژه بر :

بینی پیشانی پستان گونه انگشتان دست و پا

اثر زالو درمانی به علت لخته شدن خون در طول و بعد از عمل جراحی به بدن کمک می کند تا به طور طبیعی تر و سالم تر بهبود یابد. مزایای زالو درمانی برای گردش خون باعث شده است که برخی از افراد برای درمان طاسی و ریزش مو روی پوست سر از این روش استفاده کنند.

خوردنی‌های مضر برای زن حامله: ۱٫ سرکه ۲٫ خوردنی های بسیار گرم یا بسیار سرد ۳٫ آنچه قاعده آور است مثل لوبیا، نخود، کنجد، گلرنگ، مواد تند وتلخ مثل زیتون کال و چیزهای بادانگیز مثل لوبیا، کبر، باقلا، نخود، کنجد، کرفس. ۴٫ آب بسیار سرد یا بسیار گرم، یخ، برف و تگرگ ۵٫ مواد تند و تیز مانند کبر، باقلای مصری، زیتون خام، فلفل، دارفلفل و امثال آن

مهمترین زمان ممنوعیت تدابیرطب سنتی مثل فصد، حجامت و اسهال و قی در زنان حامله:

قبل از ۴ ماه بعداز ۷ ماه خصوصا در ماه اول و ده روز اول مخصوصا ۷ روز اول و ۳ روز اول بعد از بسته شدن نطفه

بیماریهای شایع بارداری: تهوع و استفراغ: زمان: از اوایل حمل تا ماه چهارم و گاهی تا آخر حاملگی استفاده از مواد زیر موثر است: • به را در فویل پیچیده و در فر پخته و بعد از غذا مصرف کنید. • قرار دادن ضمادهای مقوی روی معده. • نگه داشتن حب‌الرمان با برگ نعنا ساییده به صورت قرص در دهان. • مالیدن دایم دستها و پاها • پیاده روی ملایم • سواری خفیف

تمدد و کشیدگی در شکم و عضلات و پشت: سبب: ابخره و ریاح و ثفل جنین که باعث بروز ماندگی و ضعف می شود.

علاج: • کم کردن غذا • مالیدن عضلات پشت و گردن و کتف و بازو • مالیدن روغن گل به عضلات بی اشتهایی: • ترک شیرینی ها بخصوص مواد بسیار شیرین • ترک روغن و اشیاء چرب روغن دار • ورزش و پیاده روی ملایم

ورم پشت پا: بیشتر در حمل دختر اتفاق می افتد. علاج: اگر کم باشد نباید به زودی اقدام به معالجه و تدبیر آن گردد. اگر شدید بود: • ضماد برگ کلم پخته • طِلای نمک با سرکه • مالیدن روغن گل با سرکه • نطول بالنگ پخته • ضماد شوید با سرکه

تدابیر ماه نهم: کلیه تدابیر ماه نهم با هدف تسهیل ولادت صورت می گیرد. ۱٫مصرف روزانه ۹ گرم روغن بادام شیرین صبح ناشتا در صورتی که یبوست شدید دارند. ۲٫پرهیز از چیزهای ترش و قابض و غلیظ ۳٫نوشیدن شیر گاو روزانه بر حسب تحمل ۵٫استفاده از آبزن حاوی کلم، شنبلیله، شوید، تخم کلم و تخم کتان جوشانده ۶٫مالیدن روغن کنجد، شوید یا بابونه بر شکم و پشت، بعد از آبزن ۷٫تناول اغذیه چرب و حلوای چرب قندی با روغن بادام

مضرات زالو درمانی درمان با زالو روشی آسان و نسبت به سایر درمان ها خطرات و همچنین عوارض جانبی کمتری دارد. با این حال، برخی از مضرات نیز وجود دارد. خطر ابتلا به عفونت باکتریایی (از محیطی که زالو در آن رشد کرده، اطمینان حاصل کنید زیرا برخی از زالوها سمی و خطرناک هستند.) خونریزی زیاد از محل گزش زالو به‌ ویژه در شرایطی که تعداد زالوهای استفاده شده زیاد باشد و گاهی باعث خونریزی غیرضروری می شود. تحقیقات نشان می دهد که استفاده از زالو درمانی دارای خواص درمانی بسیاری است و عوارض جانبی آن به ندرت دیده شده است. این روش، درمانی ارزان، ساده و پر کاربرد بوده و از طب باستان تا علم پزشکی مدرن آن را تایید نموده و امروزه تحقیقات گسترده تری در این زمینه در حال انجام است.